Kişisel Bakım

Canım Çok Sıkılıyor Diyenler Ne Yapmalı

Canım Çok Sıkıyor Diyenler Ne Yapmalı

Evde canım çok sıkılıyor diyenler ne yapmalı, can sıkıntısına ne iyi gelir ve canım sıkılıyor, canım sıkılıyor ne yapmalıyım google amca (düşünün artık sıkıntı insanın nasıl saçmalamasına yol açıyor) diyenleri böyle alalım.

Can sıkıntısı öyle bir şey ki bir anda ne yapacağınızı ne düşüneceğinizi bilemez hale gelirsiniz. Can sıkıntısına en iyi gelen şeyler arasında toprak ya da su ile uğraşmak, müzik dinlemek, temizlik yapmak ay da bedeni iyice yormak geliyor.

Peki, ne yaparsanız evde can sıkıntınız geçer? İşte size vaktinizi çok iyi değerlendirebileceğiniz 12 altın öneri.

Evde Canım Çok Sıkılıyor Diyenler Ne Yapmalı, İşte Size 12 Altın Öneri

Canım Çok Sıkılıyor Diyenlere Tavsiyeler

Evde Canım Çok Sıkılıyor Diyenler Temizlik yapmaya ne derseniz?

Hemen gözünüz korkmazsın, öyle sabahın ilk saatlerinde ya da gecenin bir vaktinde alın elinize elektrik süpürgesini evi dip köşe temizleyin diyen yok. Ancak uzmanlara göre temizlik yapmak insanların negatif düşüncelerden uzaklaşmasını ve rahatlaması sağlıyor. Evi süpürmek, silmek dışında yapabileceğiniz fazlasıyla temizlik işi var. İşte bunlardan birkaçı;

  • Öncelikle çorap çekmecenizi ya da gardırobunuzu düzenlenmekle işe başlayabilir, uzun zamandır ertelediğiniz kayıp çorapları eşleştirme işine de girebilirsiniz.

 

  • Ya da uzun zamandır vermeyi planladığınız, ancak bir türlü ayrılamadığınız eşyalarınızın belki de evden ayrılıp, ihtiyaç sahiplerine doğru yola çıkma vakti gelmiştir. Ne derseniz?Canım Sıkılıyor Ne yapmalıyım
  • Yorulmadan sıkıntınızı atmak istiyorsanız, telefonunuzda uzun zamandır yedeklenmeyi bekleyen fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz, beğenmediklerinizi silebilirsiniz. Hem zamanın nasıl geçtiğini fark etmezsiniz hem de fotoğraflara bakmak size mutluluk verir.

 

  • O çok sevdiğiniz tadilat gerektiren kıyafet ya da aletlerinizi elden geçirmeye ne derseniz? Hem böylece zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz.

 

  • Hadi biraz daha teknolojik düşünelim. Ve bilgisayarınızdan işe başlayalım. Bilgisayarda indirilenler klasörünü ya da ekranı temizlemek sizin de iyi gelecektir. Sürekli erteleme istenen bilgisayar taramasını yaptırmanızın belki de vakti gelmiştir. Sanırım virüs temizliği yapmak hiç fena olmaz.

 

  • Tamam, beyler bu önerim kesinlikle sizler için, şimdi elinize malzemelerinizi alın ve uzun zamandır ihmal ettiğiniz arabanızın koltuklarını ve bagajını temizleyin.Hatta, daha sonra belki de yıkarsınız. Unutmayın! Su ile uğraşmak üzerinizdeki negatif enerjiyi alır.

 

  • Can sıkıntınızı gidermek için ailece bir şeyler yapmaya ne derseniz? Ev sineması, sessiz sinema, tabu artık gönlünüz hangisi arzu ederse tercih size kalmış.

 

 • Uzun zamandır aramadığınız arkadaşlarınızı aramaya ne derseniz. Telefon defterini açın ve aramaya başlayın. Kim bilir belkide numaraları değişmiştir. Hem rehberinizi temizlemiş olursunuz hem de arkadaşlarınızdan yeni haberler almak size iyi gelir.

Can Sıkıntısından Kurtulmanın En İyi Yolu Kitap Okumak

Canım Çok Sıkılıyor Kitap Oku

  • Sürükleyici bir kitap okumak can sıkıntısına iyi gelebilir, denemenizde fayda var.

 

  • Hani şu çok sevdiğiniz dizi ve film vardı ya tekrar izlemememiz için hiçbir neden yok, emin olun ilk izlediğiniz gibi sizi yine heyecanlandıracaktır.

 

  • Yazmaya ne derseniz, aklınızda ki gelecek ile ilgili planları artık bir düzene koymanın belki de tam sırasıdır.

 

 • Bunları yapmaya üşeniyorum diyorsanız, yatak odanızın perdelerini sıkıca kapatın, kokulu bir mum ya da tütsü yakın, yatağınızın çarşaflarını değiştirin ve sıcak bir duşun ardından kendinizi uykunun sakinleştirici kollarına bırakın.

Yorum Yap